Informace o nás

Jsme členy ZO Chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců (já od 14.05.2010, dcera od 28.8.2015). Morčata chováme pro radost, což také vyjadřuje název naší chovatelské stanice převzatý z italštiny Festa=radost, Forte=silný.

Rozhodli jsme se trochu pro chov morčat hladkých a crestedů, a také sem tam skinny, ale stěžejní pro nás jsou a budou rozety :-). Trochu se i výstavně snažíme :-)

Naše morčátka jsou pro nás sice finančně nákladnou, ale velmi milou zálibou a po tolika letech chovu už si bez nich život, ani neumíme představit :-).

Naše morčátka jsme si vybrali hlavně podle sympatií. Odchovy morčátek s PP, nebo i bez PP, plánujeme především pro vlastní radost z narození miminek. Naše CHS není zaměřená na velkoprodukci morčat. Proto se nezlobte, pokud zrovna není Vámi vybrané plemeno v nabídce, ani budoucích plánech. V případě vážného zájmu se ale nebojte zeptat, zda ještě něco nechystáme;-) Zkrátka u nás jsou morčíci pro radost a stejně tak nás těší i radost páníčků ze soužití s našimi odchovanci;-)